37_20221221_150201.png
242_20230628_104256.jpg

SEZÓNA MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Mladší žáci mají za sebou dlouhou sezónu, která vyvrcholila uplynulým Brno OpenGame 2023. Jak samotný turnaj i celou sezónu hodnotí trenér mladších žáků David Sirný se dozvíte v komentáři v článku.

Komentář Davida Sirného k uplanulému Brno OpenGame 2023: 
Na turnaj Hummel Open Game jsme odjeli jako tým s jednou z vůbec nejužších sestav, takže celý turnaj byl pro kluky hodně náročný. Odehráli jsme pět těžkých zápasů, které pro nás v počtu necelých dvou pětek byly opravdu výzvou.
Do zápasu s Libercem jsme dobře vstoupili a soupeře jsme si dokázali hlídat. Po pauze jsme, ale inkasovali čtyři rychlé branky a bohužel vyrovnat s Libercem krok jsme už nedokázali.
Zápas se Spartou byl asi ten nejlepší, který jsme na turnaji a v sezóně odehráli. Dlouho jsme vedli a soupeře k ničemu nepustili. Bohužel
jsme opět nepodchytili vstup do druhé poloviny a dva smolné góly nás strašně zabrzdili a Sparta už utkání dotáhla.
Zápas proti Včelínu jsme nezvládli zejména v hlavě a proti Bratislavě nám nepřálo štěstí ve finální fázi. Ve vyřazovacích bojích jsme narazili
na Karlovy Vary. Opět jsme neměli špatný vstup do zápasu, ale čelit více než dvojnásobné přesile, co se počtu hráčů v sestavě týče je prostě těžké.
Za turnaj chci klukům moc poděkovat, neměli to jednoduché a i přes to všechno nechali na hřišti všechno. Těžko čelit soupeřům, kterých
je v sestavě dvojnásobek oproti nám. Z turnaje si já osobně a doufám, že kluci taky budou pamatovat zápas se Spartou, kterou jsme dlouho trápili a věřím, že v našich silách bylo zvítězit. Body jsme sice na turnaji nebrali, ale zase nás ty zápasy posunuli hodně dopředu v jiných směrech, takže klukům nemám nic co bych vyčítal.

Shrnutí sezóny mladších žáků slovy Davida Sirného:
Celá sezona byla hodně dlouhá a náročná, pro spoustu kluků to byly první minuty a střídání na velkém hřišti, takže nové zkušenosti jsme nabírali každým turnajem. Celou sezonu jsme hráli to co jsme chtěli, měli jsme dobré zápasy i ty slabší. Dost nás v sezoně trápili zranění
a nemoci, které se do sestavy nakonec promítali mnohem víc než bychom si asi představovali, ale na druhou stranu jsme i v často nižším počtu dokázali vítězit a trápit soupeře.
Do sestavy se nám v průběhu roku podařilo zapracovat i kluky z elévů, pro které to byla nová výzva se kterou se poprali statečně.
Spoustu kluků si stihlo vyzkoušet a odehrát zápasy i za věkově starší kategorii, což je zase věřím hodně posunulo a do dalšího ročníku
tak půjdou zase o něco zkušenější a sehranější.
Od září je na každém hráči vidět výrazné individuální zlepšení v prakticky všech ohledech ať už v herních dovednostech, vnímání hry samotné nebo v přístupu ke sportu obecně.
Za celou sezonu chci klukům poděkovat, teď si musíme všichni odpočinout a v srpnu zase naskočíme do tréninkového tempa.