37_20221221_150201.png
348_20231115_174806.jpg

STARŠÍ ŽÁCI V BLUČINĚ

O uplynulém víkendu se týmem starší žáků představil na domácím turnaji ve Sportovní hale v Blučině. Tým Josefa Kopečka se postupně utkal s týmem z Lanžhota a posléze s FRC Mikulov. Reportáž z turnaje naleznete níže.

První utkání probíhalo ze začátku v klidnější atmosféře, jelikož jsme si dokázali vytvořit pohodlný náskok, který jsme postupem třetin navyšovali. Spadlo nám tam pár gólů, které byly víceméně chyby z naší nesoustředěnosti. Ve třetí třetině se zápas začal vyostřovat, kde nás hráči z Lanžhota začali více osekávat a hrát nesportovně. Náš tým se bohužel tímto atributem nechal chvílemi strhnout a začal toto chování napodobovat. Na výsledku táhle nečistá hra moc nezměnila, ale měli jsme podnět do šatny, kde jsme si toto chování společně rozebrali.

Druhé utkání probíhalo v daleko florbalovější atmosféře se spoustou čistých osobních soubojů. Většinu času se nám dařilo působit na útočné půlce soupeře, kde jsme si vytvářeli mnoho gólových situací. Ačkoli jsme v útoku strávili daleko více herního času, tak v první a druhé třetině utkání svítil na tabuli většinou rozdíl jediné branky, či remízy. Soupeř hrozil převážně z brejkových situací, kde nám vsítil většinu gólů. Hlad po vítězství jsme naštěstí měli větší my a s odskočením jedné branky jsme mohli slavit i druhé vítězství.

Komentář trenéra Josefa Kopečka:
Utkání s Lanžhotem byl hon na branku soupeře, kde jsme mohli zvítězit minimálně 2x tolik, nebýt skvělých zákroků soupeřova gólmana. Největším mínusem celého zápasu hodnotím přizpůsobení se našeho družstva ve faulech a nečistých soubojích společně s oplácením. Daleko radši bych viděl, že se touhle hrou nenecháme rozhodit. Druhé utkání nám ukázalo, jak je potřebné dobře rozebírat útočné hráče a přistupovat k útočícím hráčům při střelbě, zaklekávat do bloku a celkově pomáhat gólmanovi. Pozitivním faktorem je jistě přechody do útočného pásma, tvoření útočných kombinací a verva se kterou hráči přistupovali ke každému souboji. Střídaní, které si hráči řešili vesměs samy byla pouze třešničkou na dortu a celková podpora střídačky ke hráčům na hřišti byla za mě neskutečná. Tento turnaj nastoupil mentálně úplně jiný tým, než minule a za to jsem velmi rád. Děkuji všem hráčům za výkony, které předváděli a rodičům za podporu z hlediště.