37_20221221_150201.png
29_20220822_085742.jpg

MLÁDEŽNICKÝ ALIGATORS KEMP 2022

O uplynulém týdnu se uskutečnil v Kloboukách u Brna další ročník velmi oblíbenébo Aligators kempu. Necelých 80 dětí si užilo spoustu zábavy a sportovních aktivit. Rádi jsme mezi účastníky přívítali nové tváře.

Jak už bývá zvykem, ke konci srpna proběhl další ročník Aligators kempu.

Už v pondělí všichni hráči okusili profesionální atmosféru při focení. Pro letošní ročník jsme se fotili nejen společně a ve skupinkách, ale i samostatně, protože se každé z dětí fotilo individuálně na své vlastní hráčské kartičky pod taktovkou našeho profesionálního fotografa Zdeňka Dolíhala. Po focení následovalo rozdělení skupinek do svých kmenových tříd, kde probíhaly důležité týmové porady. O každou skupinu se během celého týdne starali 3 licencovaní trenéři.

Pro sportovní vyžití jsme využili více sportovišť, oproti minulému roku jsme chodili na fotbalové hřiště a hráli si na venkovním florbalovém hřišti. Sportovali jsme samozřejmě na dobře známých sportovištích v tělocvičně na základní škole, městské odborné škole, atletickém ovále a volný čas jsme trávili na dětském hřišti u školy. Samozřejmě ani letos nesměly chybět schody u kapličky pro nejstarší skupinu.

Středeční ráno patřilo Aligátorské olympiádě, která byla velmi speciální. Děti plnily zadané disciplíny s opravdovým nasazením, což nebylo zrovna snadné. Letošní olympiáda se totiž neskládala pouze ze sprintů, ale i z úkolů, které většina dětí viděla úplně poprvé, jako byly například tapping paží, překračování tyče, skok vzad nebo balancování tyčí. Po výborných výkonech byly všechny děti připraveny na tradiční bojovku na kloboucký větrný mlýn, aby zde získaly památeční odznáčky. Cesta to nebyla vůbec jednoduchá, jelikož po cestě musely splnit nejrůznější úkoly, které jim ve zprávách zadával Aligátor. Nakonec všechny děti úkoly zvládly a vysloužily si tak odměnu.

Tréninkové jednotky během čtvrtečního dne byly plné nesoustředěnosti. To ale nemůžeme dětem vyčítat, protože se všichni těšily na výjezd, kde náš A tým sehraje zápas proti Spartě Praha. V autobuse jsme se společně naladili na fanouškovskou atmosféru a vysvětlili si, co všechno obnáší chování správného fanouška. Všichni účastníci poté na hale vytvořili úžasnou atmosféru, kterou hnali náš tým vpřed. Ještě tři minuty před koncem prohrával náš tým o pouhý jeden gól se superligovým a čtvrtým nejlepším týmem v ČR.

Páteční den jsme společně odstartovali na atletickém oválu s pořádnou rozcvičkou, protože nás čekalo turnajové odpoledne. Bohužel nám odpoledne začalo poprchávat a u starší kategorie jsme turnaj museli přerušit. Nicméně určitě nám to nezkazilo náladu z průběhu celého kempu, který si děti podle reakcí na vyhlášení výsledků plně užily.

Z důvodu vysokého počtu účastníků budeme příští rok organizovat již dva turnusy, a to příměstský kemp nejen s fotbalem (xx) a příměstský kemp nejen s florbalem. Již nyní se můžete v případě zájmu hlásit na členské sekci, kde je již spuštěna předregistrace. Na další účastníky se příští rok opět těšíme.

Rád bych poděkoval dětem za výborné výsledky a zápal, se kterým vstupovaly do všech tréninkových jednotek nebo úkolů, rodičům za vložení důvěry v náš kemp, a především v účasti jejich dětí na výjezd do Křenovic.

Dále bych velmi poděkoval Základní škole Klobouky u Brna, Městské střední odborné škole a úžasnému servisu Restaurace u Pitronů, kteří pro nás připravovali během týdne výborná jídla.


Odkaz na fotogalerii: DĚTSKÝ ALIGATORS KEMP 2022

                                                                                                                              Za kolektiv trenérů

                                                                                                                              Josef Kopeček
                                                                                                                              (šéftrenér mládeže)